Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 Justice Over All.
تمامی حقوق محفوظ است.

21-88711139 (98+)

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

لینکدین

یوتیوب

توئیتر

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

سرویس بانکی و امور مالیاتی

خانه > سرویس بانکی و امور مالیاتی

بسیاری از تجار و شرکت‌های تجاری ایرانی یا خارجی برای برطرف نمودن نقصان سرمایه در برنامه‌های پیشروی خود نیازمند استفاده از مشاوره حقوقی لازم برای اخذ تسهیلات بانکی، وثایق مربوط و تنظیم قراردادهای این حوزه می باشند. این امر ممکن نخواهد بود مگر آنکه از دانش و تجربه همکاران ما در این سرویس بهره‌مند شده و با حداقل خطر مالی-حقوقی بتوانند مبادلات و روابط خود را با بانک‌ها و مؤسسات مالی در این زمینه تنظیم نمایند.

در دنیای کنونی یکی از ارکان تجارت مدیریت منابع مالی و بررسی خطرهای قانونی مربوط به آن‌ها است. صرف‌نظر از خطرها و شرایط مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی که در سرویس مربوط به آن مدنظر قرار خواهد گرفت. موضوع امور بانکی، قوانین مربوط به مبارزه با پول‌شویی و نیز مقررات حاکم بر آن ازجمله شمولیت تحریم‌های بین‌المللی و یا محدودیت‌های داخلی امری است که همواره ذهن تجار را به خود درگیر نموده است. با توجه به شرایط خاص داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی گروه حقوقی ما می‌تواند با بهره‌گیری از بهترین مشاورین حقوقی مالی در این زمینه نقش به سزایی را ایفا و خدمات ارزنده‌ای را به مشتریان خود در داخل و خارج از کشور ارائه نماید.
یکی دیگر از اموراتی که در این زمینه موردتوجه قرار می‌گیرد مسئله مقررات و دستورالعمل‌های پولی و بانکی به‌ویژه در حوزه ارزهای خارجی و نیز استفاده از تسهیلات ارزی و مبادلات بانکی در داخل و خارج از کشور است. همواره شرایط افتتاح حساب‌های ریالی و ارزی و نیز موضوعات مربوط به شرایط و امکان بهره‌مندی از حساب بین‌المللی امری است که به‌عنوان یکی از دغدغه‌های تجار مطرح می‌باشد.
مسئله نحوه و کیفیت بهره‌مندی از خدمات صرافی و نیز مخاطرات مربوط به آن به‌ویژه در حوزه اخذ تضامین لازمه و مقررات حاکم بر آن و نیز ایجاد ظرفیت قانونی جهت دفاع از تجار و بازرگانان در زمان استفاده از خدمات صرافی‌ها و آشنایی به مقررات مربوط خدمت دیگری است که همکاران گروه ما در این سرویس می‌توانند ارائه نمایند.
موضوع استفاده از اسناد تجاری ازجمله چک، سفته و بروات و نیز اسناد تجاری بین‌المللی و آنچه در حقوق تجارت الکترونیک بدان پرداخته می‌شود یکی دیگر از موضوعاتی است که در حوزه تجاری بسیار موردتوجه تجار و شرکت‌های تجاری ایرانی و خارجی می‌باشد. اقدام در خصوص احقاق حقوق موکلین در زمان خودداری صادرکننده اسناد تجاری از پرداخت و امور مربوط به آن همواره یکی از نگرانی‌های تجاری به‌ویژه درزمانی بوده که طرف مقابل ادعای عدم دارایی و با ورشکستگی نموده است. اقدام در این زمینه نیاز آگاهی کامل از مقررات مالی و بانکی مربوطه، رویه‌های تجاری و نیز جریه کافی در این زمینه می‌باشد. گروه متخصص امور بانکی و مالی این سرویس می‌تواند در این زمینه خدمات بی‌نظیری را ارائه نماید.
بسیاری از تجار و شرکت‌های تجاری ایرانی و یا خارجی برای برطرف نمودن نقصان سرمایه در برنامه‌های پیشروی خود نیاز بهره‌مندی از مشاوره حقوقی لازم برای اخذ تسهیلات بانکی، وثایق مربوط و قراردادهای این حوزه دارند. این امر ممکن نخواهد بود مگر آنکه از دانش و تجربه همکاران ما در این سرویس بهره‌مند شده و یا حداقل خطر مالی_حقوقی بتواند مبادلات و رفتارهای خود را با بانک‌ها و مؤسسات مالی در این زمینه تنظیم نمایند. درزمینهٔ اجرای قراردادی مالی و بانکی و نیز در حوزه اختتام و تسویه‌حساب‌های مربوط نیز خدماتی شایسته‌ای از سوی وکلا و مشاورین حقوقی ما ارائه می‌گردد.
آگاهی از امور مالیاتی و مقررات مربوط در این زمینه و آثار و نتایج عدم اقدام و یا اشتباه و نیز اصلاح رویه های قانونی در این زمینه یکی دیگر از موضوعاتی است که این سرویس در اختیار ایرانیان و یا خارجی‌ها در حوزه سرزمینی ایران می‌تواند ارائه نماید. امروز حقوق مالیاتی شاخه‌ای کاملاً فنی و تخصصی بوده و در این زمینه بایستی از ظرفیت‌های علمی و کاربردی متخصصان حقوقی و وکلا در این زمینه بهره جست. در ضمن موضوع مالیات‌های مضاعف به‌ویژه در حوزه حقوق تجارت بین‌الملل نیز یکی دیگر از مسائل و موضوعاتی است که به‌صورت فراگیر نماییم تجار و شرکت‌های تجاری را با خود درگیر نموده است.
ایجاد دادستان مالیاتی در ایران بر اساس قوانین و نیز هیات های حل اختلاف مالیاتی و سایر مراجع مربوطه و در کنار صلاحیت دیوان عدالت اداری در این زمینه، همراهی گروه وکلا و متخصصین حقوقی درزمینهٔ مالیاتی را ضروری و حتمی نموده است. امکان تطبیق برخی از تخلفان مأمورین مالیاتی به‌عنوان جرم و ارجاع امر به دادستانی نیز از ظرفیت‌هایی محسوب می‌شود که برای احقاق حقوق موکلین می‌توان به آن استناد کرد.
ممنوعیت خروج از کشور و عدم رعایت قانون از سوی مدیرعامل شرکت‌های تجاری و آثار فراوانی حقوقی آن برای ایشان و سایر اعضا هیات مدیره نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است. لزوم آگاهی در این زمینه و در صورت نیاز اقدام به‌موقع قضایی و اداری از سوی متولیان امر می‌تواند پیشگیرانه و نیز رافع مسئولیت ایشان باشد. در این سرویس همکاران ما باتجربه لازم در این زمینه می‌توانند خدمات مناسبی را ارائه نمایند.

امروزه عواملی نظیر پیچیدگی های قوانین و مقررات و آیین نامه های گوناگون بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار، عدم اطالع اشخاص حقیقی و خاصه اشخاص حقوقی از رویه های بانکی و دستورالعمل های مربوطه، قرارداد های بانکی یک جانبه، اضطرار و استیصال اشخاص در خصوص معامالت و امور بانکی، زیاده خواهی من غیر حق برخی بانک ها، دریافت خسارات و جرائم دیرکرد گزاف و سنگین، قانون پر ابهام عملیات بانکی بدون ربا، عدم شفافیت روابط حقوقی و قراردادی بانک ها، رشد فزاینده موسسات و تعاونی های اعتباری و مالی و عدم رعایت حقوق مشتریان توسط آنها و درج شروط خالف مقررات بانکی سبب پدید آمدن دعاوی متنوعی در حوزه حقوق بانکی گردیده است.
عمده ترین مسائل حقوقی بانکی را می توان به اخذ تسهیالت و وام در قبال وثیقه ملکی در قالب قرارداد های بانکی مضاربه، مشارکت مدنی، جعاله، فروش اقساطی و غیره دانست. این قراردادها که بصورت تیپ توسط بانک ها تنظیم شده و با اشخاص حقیقی و حقوقی منعقد می شوند نوعی قرارداد الحاقی هستند که در نتیجه شروط مندرج آنها و در صورت ناتوانی مشتریان از پرداخت اصل تسهیالت و بهره های بعضا نامتعارف آنها ممکن است منجر به تملک وثیقه ملکی مشتریان توسط بانک پس از طی تشریفات قانونی و انجام مزایده گردد. اشتباهات و تخلفاتی که در اجرائیات ثبت و تشریفات مزایده و غیره ممکن است صورت بپذیرد، می تواند حقوق مردم را در معرض تضییع قرار دهد که اخذ مشاوره حقوقی بانکی و استفاده از تجربیات وکیل امور بانکی می تواند کمک شایانی نماید. همچنین تخلف در محاسبه مبالغ خسارات تأخیر دیرکرد و سود بهره از سوی بانک از دیگر منازعات بانکی رایج هستند.
بدیهی است چگونگی طرح دعوی و ارائه دادخواست در دعاوی بانکی و مالی و دفاع در مقابل دعاوی مطروحه از سوی بانک ها مستلزم تجربه و دانش تخصصی حقوق بانکی و بازرگانی بوده که این مهم در صالحیت حقوقدان و وکیل متخصص می باشد.

         برای دریافت کمک و یا مشاوره حقوقی، با ما تماس بگیرید.