Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 Justice Over All.
تمامی حقوق محفوظ است.

21-88711139 (98+)

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

لینکدین

یوتیوب

توئیتر

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

سرویس کیفری و مجازات

خانه > سرویس کیفری و مجازات

حقوق کیفری یا حقوق جزا شاخه‌ای از حقوق عمومی است که به بررسی حمایت‌های دولت از حقوق افراد و ارزش‌های جامعه می‌پردازد. اساساً قوانین جزایی آفریننده حقوق برای افراد جامعه نیست؛ بلکه تنها افراد را مجبور به رعایت حقوق و ارزش‌ها می‌کند. به همین دلیل است که حقوق جزا را، «حقوق ارزش‌ها» نیز نامیده‌اند.

مشخصه بارز حقوق جزا (کیفری)، ضمانت اجرای شدید آن است که مجازات نامیده می‌شود. درواقع حقوق کیفری شاخه‌ای از حقوق عمومی است که به انواع جرائم و چگونگی مجازات آن‌ها می‌پردازد. افراد ممکن است به دو صورت با حقوق کیفری و دعاوی مربوط به آن درگیر شوند؛ یکی به‌عنوان متهم یا مرتکب جرم و دیگری به‌عنوان قربانی یا مجنی علیه جرم.

بسیاری از افراد و ایرانیان خارج از کشور به دلیل این‌که از قوانین کشور مقصد بی‌خبر هستند و یا اینکه در دام‌های مختلفی که در این کشورها گسترده شده گرفتار می‌شوند و گاه ممکن است به‌طور ناخواسته مرتکب عملی در ایران یا سایر کشورها شوند که دارای وصف مجرمانه و مستوجب رسیدگی کیفری و مجازات است.
با توجه به اصول حاکم به قوانین و مقررات کیفری ازجمله اصل صلاحیت شخصی بودن و اصل سرزمینی بودن جرائم و مجازات، هم‌وطنان مقیم خارج از کشور یا اتباع سایر کشورها که توان حضور در ایران را به دلایل مختلف ندارند یا از حضور مستمر جهت پیگیری موضوع پرونده‌های کیفری خود محروم هستند، می‌توانند در صورت بروز چنین مشکلاتی از توانایی‌های حقوقی گروه متخصص ما بهره‌مند شوند.
ازجمله مشکلات عدیده هم‌وطنان مقیم و سایر اتباع کشورهای خارجی وجود پرونده کیفری نسبت به آنان است و به علت عدم حضور این افراد در ایران، حقوق قانونی این دسته از افراد در جریان یک سیستم دادرسی عادلانه مورد تضییع قرار می‌گیرد. گروه متخصص این مجموعه با به‌کارگیری افراد متخصص در این امر و آگاهی کامل از قوانین و ‌مقررات کیفری ایران و مقررات بین‌المللی و با استفاده از سازوکارهای قانونی و اعمال آن‌ها می‌تواند با ایجاد دادرسی عادلانه با حفظ حقوق مرتکب یا متهم از محکومیت‌های بی‌دلیل این افراد جلوگیری و در صورت احراز محکومیت نیز از اصول حاکم بر قواعد کیفری نظیر تبدیل، تخفیف و تعلیق مجازات برای این افراد، استفاده قانونی نماید.

نوع دیگر از درگیری ایرانیان ساکن در خارج از کشور یا اتباع سایر کشورها با حقوق کیفری بدین‌صورت است که ممکن است ایشان قربانی جرمی که در مرزهای سرزمینی ایران یا توسط یک ایرانی علیه آنان ارتکاب یافته، باشند.
در این موارد نیز حقوق قربانیان جرم به لحاظ مشکلات مربوط به سکونت و اقامت در ایران و کشورهای مربوطه بشدت در معرض تضییع و تعرض قرار می‌گیرد و این افراد به لحاظ مشکلات مزبور از حقوق اولیه خویش مربوط به اعلام‌جرم و تعقیب عملیات کیفری و مجازات مرتکب محروم می‌مانند.
وکلای متخصص این مجموعه حقوقی می‌کوشند با استفاده از قوانین و مقررات جاری در حقوق جزایی ایران و با استفاده از سایر قوانین و اصول بین‌المللی الزام‌آور و راستای حفظ حقوق اولیه و انسانی افراد در اقصی نقاط دنیا با انجام امور کیفری مرتبط ازجمله شکایت از فرد مجرم و تعقیب و پیگیری عملیات و پرونده‌های کیفری و دریافت حکم محکومیت و اجرای مجازات مجرم، حقوق نقض شده قربانیان جرم را اعاده و عدالت را در این خصوص اجرا کند.

در پایان، وکلای متخصص این مجموعه در کلیه دعاوی کیفری ازجمله کلاه‌برداری، جعل، خیانت‌درامانت، سرقت و… پیشتاز می‌باشند.

         برای دریافت کمک و یا مشاوره حقوقی، با ما تماس بگیرید.